
Sveriges skiyndling Frida Karlsson (22) har havnet i flere kinkige situasjoner i løypa. Hennes trener Per Nilsson peker på Johannes Høsflot Klæbo (25) som en god rollemodell.

Ragnhild Haga (30) tror ti sekunder kunne forandret mye – og gitt henne OL-plass.



ALPE CERMIS Johannes Høsflot Klæbo (25) roses kraftig fra russisk hold for Tour de Ski-oppvisningen.



ALPE CERMIS Tour de Ski-vinner Johannes Høsflot Klæbo (25) ser på flyturen hjem til Norge som den største smitterisikoen nå – men mener han likevel ikke har noe valg før OL.



Johannes Høsflot Klæbos forsprang på to minutter var nok til sammenlagtseieren - Sjur Røthe vant opp «monsterbakken».
VINTERSPORT



Johannes Høsflot Klæbo (25) var stolt etter en av de mest av de mest overbevisende Tour de Ski-seirene gjennom 16 år.

VAL DI FIEMME/OSLO Johannes Høsflot Klæbo (25) var aldri truet i sammendraget og vant Tour de Ski for andre gang i karrieren – med to minutters margin. Sjur Røthe (33) gikk seirende ut av den siste etappen.

Heidi Weng (30) føler nesten at Val di Fiemme er som et hjem for henne.


Heidi Weng (30) imponerte i «monsterbakken» og sikret tredjeplassen i sammendraget i Tour de Ski.
Heidi Weng parkerte Ebba Andersson og vant opp monsterbakken i Tour de Ski.

Natalja Neprjajeva forsvarte ledelsen og sikret sammenlagtseier i Tour de Ski. Heidi Weng ble best av de norske på tredjeplass etter etappetriumf tirsdag.



VAL DI FIEMME Trener og morfar Kåre Høsflot gleder seg over hvor komplett Johannes Høsflot Klæbo er blitt – og spår at 25-åringen har mer på lager.






Johannes Høsflot Klæbo knuste konkurrentene på Tourens nest siste etappe.



Johannes Høsflot Klæbo sprengte feltet og vant Tour de Ski-etappen etter en oppvisning. Sammenlagtseieren er godt innenfor rekkevidde for ham.

VAL DI FIEMME Johannes Høsflot Klæbo gjennomførte nok et bunnsolid Tour de Ski-renn og sikret sin 46. individuelle verdenscupseier. Nå venter monsterbakken.
Even Northug var blant dem som ble hindret av en massevelt på Tour de Ski-etappen i Val di Fiemme.



Russiske Natalja Neprjajeva vant den klassiske fellesstarten i Tour de Ski. Heidi Weng var best av de norske på andreplassen. Hun gikk på knallski.


Helene Marie Fossesholm var langt nede etter nok en skuffende Tour de Ski-etappe.






Frida Karlsson valgte å dra hjem fra Tour de Ski, etter å ha fått tre minutter tilleggsstraff for å ha felt Jessica Diggins på sprinten. Nå kan regelen som førte til straffen bli endret.

VAL DI FIEMME Flere profiler i skimiljøet mener Tour de Ski har tapt seg.

OBERSTDORF Harald Østberg Amundsen (23) slet med å svelge 43.-plassen etter rennet der han skulle styrke kandidaturet i OL-diskusjonen. Samtidig leverte «konkurrenten» Sjur Røthe (33) et toppløp.
VINTERSPORT





OBERSTDORF/OSLO Coronasmitte i NRK-teamet gjør at kommentatorduoen Jann Post (41) og Torgeir Bjørn (57) må oppholde seg på hotellrommet til midten av januar. Det kan få konsekvenser for deres tilstedeværelse i OL i Beijing.

Etter nesten en måned på farten skal Johannes Høsflot Klæbo (25) slappe av hjemme i Trondheim når den norske langrennstroppen kommer hjem fra Tour de Ski.

Jessie Diggins bærer ikke nag til Frida Karlsson etter kollisjonen og tidlig exit i lørdagens Tour de Ski-sprint.




Mathilde Myhrvold, Ane Appelkvist Stenseth og Lotta Udnes Weng avbryter Tour de Ski etter lørdagens sprint og reiser hjem.




Frida Karlsson reiser hjem etter å ha fått ødelagt sjansene sine i Tour de Ski, da hun fikk tre minutter tilleggsstraff for å ha felt sin amerikanske rival under sprinten. - For strengt, mener TV 2-ekspert Petter Northug.

OBERSTDORF Frida Karlsson (22) bryter Tour de Ski etter at hun ble hardt straffet i lørdagens sprint. Expressen-kommentator Tomas Pettersson mener Karlsson må slutte å havne i uhell.

Johannes Høsflot Klæbo, Erik Valnes, Pål Golberg og Even Northug sørget for firedobbelt norsk på sprinten i Oberstdorf!

Johannes Høsflot Klæbo økte sammenlagtledelsen i Tour de Ski med seier i klassisk sprint lørdag. Han vant foran lagkameratene Erik Valnes og Pål Golberg.



OBERSTDORF/OSLO Johannes Høsflot Klæbo (25) startet det nye året slik han avsluttet det forrige - med å vinne i Tour de Ski. Bak fulgte tre nordmenn.

Mathilde Myhrvold var eneste norske i finalen i klassisk sprint i Tour de Ski i Oberstdorf lørdag. Hun gled inn til 5.-plas da russiske Natalja Neprjajeva vant.

Frida Karlsson blir ilagt en tidsstraff på tre minutter etter sammenstøtet med sammenlagtleder Jessie Diggins i en av Tour de Skis sprintkvartfinaler lørdag.

OBERSTDORF/OSLO Jessica Diggins leder Tour de Ski før den fjerde etappen og jaktet nye sekunder på lørdagens sprint. Men etter å ha bli felt av Frida Karlsson røk avansementet, og for Karlsson kan hele Touren være ødelagt.
Frida Karlsson ble plassert sist i sitt kvartfinaleheat etter en klønete takling på amerikanske Jessica Diggins. Hun får en tidsstraff på tre minutter.



Emil Iversen har bestemt seg for å stå over resten av Tour de Ski. Trønderen stiller ikke til start i kvartfinalen til lørdagens klassiske sprintrenn i Oberstdorf.

OBERSTDORF Emil Iversen (30) gikk videre fra sprintprologen første nyttårsdag, men velger å ikke gå kvartfinalen og hopper av touren.




VINTERSPORT



OBERSTDORF Den russiske stjernen Aleksandr Bolsjunov (25) mener det er for stor sprintandel i Tour de Ski.

OBSERSTDORF/OSLO NRK-kommentatorene Torgeir Bjørn og Jann Post kan bli sittende i karantene på hotellrommet i Tyskland i 14 dager. Derfra må de garantert kommentere det neste rennet i Tour de Ski.

Mathilde Skjærdalen Myhrvold (23) har aldri feiret nyttår utenlands, men etter sin beste prestasjon i distanserenn var det greit å avrunde 2021 i Tyskland.



Det svenske langrennslandslaget bytter hotell etter covidutbruddet i Oberstdorf under Tour de Ski.
Helene Marie Fossesholm holdt på å spy under tredje den Tour de Ski-etappen. Deler av skylden legger hun på en drikkeflaske-tyv.

OBERSTDORF/OSLO Det svenske landslaget flytter på seg etter at en NRK-medarbeider på samme hotell testet positivt for coronaviruset.



Jessica Diggins vant spurten mot Frida Karlsson og vant kvinnenes fellesstart i Tour de Ski. Amerikaneren tok sin annen etappeseier og overtok ledertrøya.
Sveriges yndling gikk i bakken etter en russisk manøver, og Jessie Diggins vant spurten uten (!) å bruke stavene. Se video her.



Emil Iversen i villrede over den dårlige formen.



Johannes Høsflot Klæbo kjørte fra tetgruppen i siste utforkjøring og vant fellesstarten i Oberstdorf. Dermed økte han sin ledelse i Tour de Ski.
Johannes Høsflot Klæbo knuste konkurrentene på 15 kilometer fellesstart og økte Tour de Ski-ledelsen.

OBERSTDORF Johannes Høsflot Klæbo (25) rykket enkelt fra konkurrentene og tok sin 44. verdenscupseier.